statystyki szczegółowe

Aktualności

III TURNIEJ DLA DRAGON BOJANO JUNIORZY!!!

• autor: mierzej77, 2011-10-11 09:40

W niedzielę 9 października 2011r. odbył się III już turniej żaków czyli rocznik 2003. Tym razem udaliśmy się do Gdańska, ul. Subisława 22 na obiekt orlika. Przed naszym turniejem odbywał się turniej rocznika 2004.

Pierwszy mecz rozegrała Olimpia Osowa z drużyną Jaguar Kokoszki. Mecz w przewidzianym czasie zakończył się wynikiem 1:1.  Po regulaminowym czasie drużyny przystąpiły do rzutów karnych z których zwycięsko wyszła drużyna Jaguar Kokoszki.

Potem przyszedł czas na Dragon Bojano....

Drugi mecz Olimpia Osowa rozegrała z nasza drużyną Dragon Bojano w składzie: Dominik Sikorski na bramce, Kacper Mierzejewski, Konrad Rosiński, Kuba Rzeszewicz, Przemek Sereda. Rezerwowi: Miłosz Szatkowski (rocznik 2004) i Monika Mierzejewska (rocznik 2004).  Na początku atmosfera była w naszej drużynie trochę nerwowa ponieważ wszyscy w pamięci mieliśmy,  że ostatni mecz jaki graliśmy z Olimpią Osowa niestety przegraliśmy.

Trener rozstawił  drużynę idealnie. Chłopcy cały mecz grali piłką czyli zgodnie z zaleceniami trenera. Wystarczyło czekać na efekty. W końcu strzał Konrada zakończył się bramką. Prowadziliśmy 1:0. Po zmianie stron na bramce stanął Kacper a Dominik pełnił rolę obrońcy. Sytuacji do końca meczy było jeszcze kilka ale wynik cieszy wszystkich.

Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do drugiego meczu ze znanym nam przeciwnikiem - drużyna Jaguar Kokoszki.

Dla przypomnienia w ostatnim spotkaniu z nimi mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wcześniejsza wygrana z Olimpią Osowa spowodowała w drużynie pozytywną atmosferę, że wyszliśmy na murawę z odwagą i pewnością siebie. Drużyna zdawała sobie sprawę, że przeciwnik nie jest taki groźny jak liczny w tym dniu i dadzą sobie radę.

Na bramce w pierwszej połowie stanął Dominik a w drugiej połowie meczu trener postawił Kacpra.

Wynik meczu już w kilka minut po rozpoczęciu na 1:0 otworzył Kacper. Za chwilę podczas rzutu rożnego który wykonywał Konrad Rosiński obrońcy Jaguara Kokoszki chcieli wybić ale piłka odbiła się dla nich pechowo wprost do bramki i zrobiło się 2:0.

Oczywiście rezerwowi: Monia i Miłosz nie nudzili się wcale bo trener robił systematyczne zmiany.

Wynik na 3:0 ustanowił nasz jedyny rodzynek w tym dniu: Monika która wykorzystała zamieszanie pod bramką przeciwnika i pięknym strzałem wewnętrzną stroną stopy posadziła piłkę w bramce.

Pod sam koniec spotkania  na 4:0 podwyższył wynik Kondi.

W całym meczu mieliśmy kilkanaście sytuacji na podwyższenie wygranej. W bocznej siatce bramki piłka lądowała nie raz. Dobre strzały oddawał wielokrotnie Kuba i Przemek. Miłosz walczył o każdą piłkę. Przewiduję, że już niedługo  wszyscy chłopcy będą bardziej pewni siebie a wtedy wyniki same przyjdą.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem całego turnieju był bezapelacyjnie Konrad Rosiński. Nie dość, że trudno było mu zabrać piłkę to robił bardzo dokładne podania do kolegów co powodowało, że co chwilkę mieliśmy sytuację bramkową. Tego dnia Kondi nie miał przeciwnika równego sobie. Wszystkie strzały na naszą bramkę bez problemu opanowywali bramkarze. Z uwagi na faul w naszym polu karnym przeciwnik miał niebywałą okazję na strzelenie kontaktowej bramki poprzez rzut karny. Skupiony na bramce Kacper był gotowy na obronę strzału ale niestety piłka poleciała obok bramki.

Wyniki tego turnieju to nic innego jak skupienie i granie piłką czyli to co od samego początku trener uczy na każdym treningu. Podczas turnieju były: dokładne podania, bramkarz idealnie wprowadzał piłkę do gry a nie wybijał w ciemno, auty specjalność Kuby, rożne wykonywał najczęściej Kondi. Na obronie Dominik kiwał jak "stary". Monia mimo stresu weszła i zrobiła swoje. Cała drużyna Dragon Bojano z tego dnia zasługuję na pochwałę i dla nas każdy z osobna jest zawodnikiem turnieju!